Muranów Południowy: dzielnica zbudowana na gruzach getta

Redakcja

10 stycznia, 2024

Warszawa to jedno z największych miast naszego kraju. Metropolia ta dumnie spełnia rolę stolicy i siedziby władz administracyjnych. Nie da się jednak ukryć, że jej dzielnice stanowią pewne odrębności. Każdy obszar bowiem kryje w sobie historię i niezwykle wiele tajemnic, które z pewnością warto poznać. Wobec tego Muranów Południowy- dzielnica Warszawy- co warto o niej wiedzieć?

Muranów Południowy – sklepy i usługi

Muranów Południowy- dzielnica Warszawy co prawda nie znajduje się najbliżej centrum. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy tam wielu sklepów i punktów usługowych. Muranów Południowy obfituje w wielkopowierzchniowe markety, a także salony kosmetyczne czy gabinety masażu. Z pewnością nie da się tam nudzić.

Muranów Południowy – restauracje i kawiarnie

Baza gastronomiczna na Muranowie Południowym również jest świetnie rozwinięta. Okazuje się, że ta dzielnica Warszawy jest swoistym domem dla kuchni z całego świata. Znajdziemy tam restauracje takie jak:

  • Vege Ramen- z kuchnią japońską;
  • Trattoria Murano- z kuchnią włoską.

Na miejscu nie brakuje również kawiarenek i herbaciarni, w których bardzo często relaksują się mieszkańcy Muranowa.

Muranów Południowy – atrakcje turystyczne

Muranów Południowy- dzielnica Warszawy jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem turystycznym. Część dzielnicy w całości została wpisana do gminnego rejestru zabytków. Największą atrakcją turystyczną są pozostałości i ślady po ludności żydowskiej, która dawniej zamieszkiwała ten obszar. Dodatkowo na Muranowie funkcjonuje aquapark, oraz dobrze rozwinięta baza rozrywkowa.

Muranów Południowy – architektura i zabytki

Jednym z ważniejszych zabytków Muranowa Południowego jest przede wszystkim dawna granica warszawskiego getta. Co więcej przy ulicy Sendlerowej od roku 1948 stoi dumny pomnik bohaterów getta, którego również nie można przegapić podczas zwiedzania. Warto również odwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, które pozwoli nam cofnąć się w czasie i jeszcze lepiej zrozumieć historię.

Polecane: