Najlepsze plaże w Warszawie: Gdzie cieszyć się piękną pogodą nad Wisłą

Redakcja

13 stycznia, 2024

Plaże na Mokotowie

Planując podróż do stolicy naszego kraju, koniecznie odwiedź jedną z jej najpopularniejszych dzielnic – Mokotów. Oferuje on wiele atrakcji turystycznych, w tym piękne plaże. Ciepła, lazurowa woda, mieniący się w słońcu piasek i wzruszające zachody słońca – to właśnie mokotowskie plaże. Skończywszy opalanie lub kąpiel, możesz udać się do jednego z malowniczych parków, aby nieco pospacerować, obserwując przyrodę.

Plaże na Pradze

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, z ogromną radością odkrywający fakty z przeszłości, z pewnością przypadnie Ci do gustu Praga. Jest ona uważana za najbardziej autentyczną część Warszawy, jako że podczas II wojny światowej, została niemal nienaruszona. Zmęczony zwiedzaniem licznych kościołów, kapliczek i pomników, możesz udać się na jedną z praskich plaż. Zostały one uznane przez międzynarodową organizację National Geographic, za najpiękniejsze plaże Polski, idealne zarówno do odpoczynku i relaksu, jak i uprawiania aktywności fizycznej.

Plaże nad Wisłą w Warszawie

Warszawa, uchodząca za jedyne miasto stołeczne w Europie, gdzie rzeka dziko płynie przez samo centrum, przyciąga rzesze turystów. Do najpopularniejszych plaż w Warszawie, należy Poniatówka. Rozkładając leżak, możesz odpocząć od miejskiego zgiełku, jednocześnie rozkoszując się zapierającym dech w piersiach widokiem na wieżowce. Poniatówka jest jedną z najlepiej usytuowanych warszawskich plaż. Nieopodal znajdują się bary, restauracje, lodziarnie, a nawet boiska do siatkówki czy piłki nożnej. 

Polecane: