Plac Piłsudskiego w Warszawie – ważne miejsce w historii Polski

Redakcja

6 stycznia, 2024

Plac Piłsudskiego w Warszawie niegdyś był jednym z najważniejszych pod względem historycznych miejsc w stolicy kraju. Obecnie jest to również miejsce spotkań i życia towarzyskiego. Plac Piłsudskiego w Warszawie może pochwalić się bowiem niezwykle bogatą ofertą barów i restauracji, choć nie oznacza to, że nie znajdziemy tam atrakcji turystycznych i zabytków. Zatem co warto wiedzieć o Placu Piłsudskiego w Warszawie?

Restauracje i kawiarnie na Placu Piłsudskiego

Wspomniane już zostało, że Plac Piłsudskiego w Warszawie może pochwalić się świetnie rozwiniętą bazą gastronomiczną. Do najpopularniejszych lokali oraz kawiarni można bowiem zaliczyć:

The Alchemist Metropolitan; Restauracja Bubbles Warszawa; Toshi Sushi; Restauracja Nieformalna.

Atrakcje turystyczne w okolicy Placu Piłsudskiego

Jedną z największych atrakcji turystycznych na Placu Piłsudskiego w Warszawie jest bez wątpienia Grób Nieznanego Żołnierza. To właśnie tam najczęściej gromadzą się tłumy turystów. Co więcej warto zauważyć, że przy placu i w jego okolicy można znaleźć wiele klubów i miejsc przeznaczonych do rozrywki. Plac Piłsudskiego w Warszawie z pewnością nie pozwoli się nudzić żadnemu turyście.

Zabytki na Placu Piłsudskiego

Zwiedzanie Placu Piłsudskiego w Warszawie warto rozpocząć od Pałacu Saskiego. Jest to jedno z najważniejszych miejsc całego placu i jego centralny punkt. Dodatkowo warto udać się pod Krzyż, który upamiętnia mszę świętą odprawioną przez papieża Jana Pawła II. Nie można również pominąć pomnika samego marszałka Piłsudskiego.

Polecane: