Szkoła im. Cecylii Plater-Zyberkówny: Historia polskiego szkolnictwa żeńskiego

Redakcja

4 stycznia, 2024

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o edukację, to nasza stolica- Warszawa, ma wiele do zaoferowania. Jedną z najpopularniejszych szkół jest szkoła Cecylii Plater Zyberkówny w Warszawie. Jest to prywatna i żeńska szkoła, która od wielu już lat zajmuje się kształceniem dziewcząt. Jest to szkoła katolicka, posiadająca przedszkole, szkołę podstawową i liceum. Co warto o niej wiedzieć?

Szkoła Cecylii Plater Zyberkówny w Warszawie opinie

Szkoła Cecylii Plater Zyberkówny w Warszawie jest szkołą katolicką. Nie da się jednak ukryć, że może ona pochwalić się niezwykle pozytywnymi opiniami. Rodzice, których córki właśnie tam się kształcą, są przede wszystkim zadowoleni z wysokiego poziomu edukacji oraz bogatej oferty kierunków kształcenia.

Szkoła Cecylii Plater Zyberkówny w Warszawie oferta edukacyjna

Szkoła Cecylii Plater Zyberkówny w Warszawie posiada bogatą ofertę edukacyjną. Dziewczęta mogą tam uczęszczać do przedszkola, szkoły podstawowej, a także i liceum. Dodatkowo szkoła pozwala na wybór odpowiedniego profilu licealnego zgodnie z umiejętnościami oraz preferencjami dziewcząt.

Szkoła Cecylii Plater Zyberkówny w Warszawie historia

Szkoła Cecylii Plater Zyberkówny w Warszawie została założona w roku 1883. Początkowo działała ona pod zaborem rosyjskim, więc nauczanie polskiego i historii odbywało się w pełnej konspiracji. Po odzyskaniu przez nas kraj niepodległości, szkoła ta zyskała sobie opinię najlepszej szkoły żeńskiej w Warszawie. Obecnie jest to placówka prywatna, zajmująca się kształceniem dziewcząt.

Polecane: